Robotex Turkiye Organizasyon

Robotex International, 2001 yılında ilk kez Taltech Assembly Hall’da düzenlenen Dünya’nın en büyük robotik yarışmasıdır. 2008 Yılında etkinlik, daha geniş alan ve daha iyi koşulların sağlandığı Taltech Spor Salonu’nun tesislerine taşınmıştır. Küresel ölçekte tanınmış birçok şirket ve kuruluş organizasyonun gerçekleşmesi için işbirliği yapmıştır. Yarışmalara ek olarak, çeşitli sergiler ve  gençler için atölye çalışmaları yapılmıştır. 2010 Yılından bu yana  sürdürülen etkinlik, farklı zorluk derecelerinde yarışmalar düzenlemeyi ve tüm robotik, bilim ve mühendislik meraklılarını bir araya getirmeyi hedefliyor.  2015 yılında Robotex, Avrupa’nın en büyük robotik yarışması olma unvanını gayri resmi olarak kazandı.

Robotex Türkiye, Türkiye’de ilk kez 2019 yılında Antalya’da gerçekleştirilmiş olup, merkezi Estonya’da bulunan dünyanın en büyük robotik festivallerinden biri olan ROBOTEX INTERNATIONAL’ın Türkiye partneridir.
1. Robotex International beraberindeki global robotik eğitim ağının ev sahipliğindeki etkinliklerle birlikte dünyanın En Büyük Robotik Festivalidir.
2. Bu Festivalde binlerce mühendis, yönetici, öğrenci ve aileler, endüstri liderleriyle ortak bir networkun içine girmek, yeni girişimleri gözden geçirmek, değişik yarışmalar için robotlar yapmak ve son teknolojiyle ilgili inovatif bilgilere ulaşabilmek için bir araya gelirler.
3. Robotex International her yıl Tallinn, Estonya’da her kıtadan binlerce katılımcıyı buluşturur.

Robotex International, öncülük yapan teknolojik girişimlerle, bizi robotlarla birlikte yaşayacağımız bir dünyaya taşıyacak yeni nesil mühendisler için  kendilerini geliştirmeye yardımcı olacak ortam yaratır. Toplumun bu yöndeki farkındalığını artırmaya çalışır.

Çocuklar ve gençlerin bilim ve mühendislik alanına olan ilgilerini artırmak ve mühendislik alanlarında çalışma yapmaları için öncülük eden, bir numaralı  rehberleri olabilmektir. Kurumların mevcut olan güncel teknolojiyi tam kapasiteyle kullanamadığının farkındadır. Öğrencilerin ise erken yaşta inovasyon çalışmalarına başlamak üzere yeterince teşvik edilmediğini düşünmektedir. Bu duruma çeşitli yönde katkılar yapmaya çalışmaktadır

Çocuklar ve aileler için kaliteli robotik etkinlikleri organize etmektir. Çocuklar ve gençler arasında mühendislik ve bilime olan ilgiyi artırmak ve mühendislik uzmanlıklarını öğrenmelerine rehberlik etmede bir numaralı öncü olmak.

Misyonumuzu Bizimle Paylaşır Mısınız?

• Robotex International dünyanın en büyük robotik yarışması olmanın ötesinde global bir robotik eğitim ağı olma yolunda ilerlemektedir. Bu yolda bizimle olun.
• Yeni bağlar kurmak, bu alanda ilgili kişilerle iletişim ağınızı geliştirmek için eşsiz bir ortam yaratan bu fırsatı değerlendirmelisiniz.

Bültenimize Abone Olun ve Son Güncellemeleri Hemen Takip Edin